مفید کده
هر آنچه واقعا برای شما مفید است
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام

 

احساس عذاب روحي که رابطه هاي ناسالم به همراه دارد، تا مدت ها فرد را از زندگي عادي و پويا و سالم دور مي کند، ترس ، پنهان کاري، استرس، وابستگي روحي عميق، عذاب وجدان، افت تحصيلي و احساس گناه و... از جمله تبعات اين مسئله است. بنابراين هنگام آغاز هر رابطه لازم است بسيار دقت کنيم. کارشناسان عقيده دارند براي يک انتخاب آگاهانه بايد به شناخت کامل و کافي دست پيدا کرد و اولين گام دستيابي به اين شناخت، يک ارتباط دوسويه، سالم و مبتني بر هدايت خانواده هاست.

مرز بين اين رابطه ها کجاست؟ يک رابطه ناسالم چه آسيب هايي به همراه دارد؟
راه اجتناب از اين آسيب ها چيست؟
چه طور مي توان يک رابطه معقولانه برقرار کرد و در سايه آن به شناخت کافي رسيد؟ 
در ادامه مطلب رضا زيبايي، روان شناس و دکتر مرضيه بهرامي، مشاور خانواده و ازدواج و استاد دانشگاه به اين پرسش ها پاسخ مي دهند.


 


ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام

 

این سوالات را از خودتان بپرسید و پاسخ آنها را برای خود مرور کنید... 

چه چیزی باعث می شود شما به خودتان ببالید؟

اگر آنگونه که خودتان دوست دارید زندگی کنید متوجه می شوید که بسیاری افراد با شما موافق نیستند چیزی که شما را خوشحال می کند دیگران را خوشحال نمی کند اما هرگز اجازه ندهید نظر و خواست دیگران شما را از آنچه دوست دارید دور کند (البته در صورتی که کار مورد علاقه شما آسیب و خطری برای دیگران دربر نداشته باشد). مهمترین فرد برای شما باید خودتان باشید و باید کاری را انجام دهید که موجب می شود از خود و زندگی تان لذت ببرید و به خودتان ببالید.همواره از خودتان بپرسید: آیا از زندگی ام راضی هستم؟ آیا آنطور که آرزویش را داشتم زندگی کرده ام؟ اگر پاسخ تان مثبت باشد که هیچ، اما اگر از زندگی تان ناراضی هستید و نتوانسته اید به آنچه می خواسته اید دست یابید از خودتان علت آن را بپرسید و دلیلش را بیابید. راهی را برای زندگی تان انتخاب کنید که در پایان حسرتی بر دلتان نماند.

 ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ دوشنبه 9 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام

مهمترین موضوع اینه که ضمیر ناخودآگاه، متناسب با هر سیگنالی که در هر لحظه دریافت میکنه، باور و روحیهای میسازه و یا سیستمی را در بدن انسان و یا بیرون از بدن در دنیای خارج کنترل میکنه. بنابراین در تمام لحظهها باید مراقب باشیم که ضمیر ناخودآگاه فقط سیگنالهای خوب رو از طریق حواس پنجگانه و فکر ما دریافت کنه. چند نمونه عبارتند از: 

استفاده نکردن از کلمه و جملههای منفی مثل: 
خاک بر سرم، مردهشور، من بدشانسم، من بدبختم، خنگم، کی میشه بمیرم راحت بشم، نمیتونم، نمیشه، دنیا چقدر بده، دنیا اومدم که فقط عذاب بکشم، من همیشه مریضم، هیچکی منو دوست نداره، من بدم، ... 

اعم از اینکه این حرفها رو به خودمون بزنیم یا به دیگران، هر کدومش یه سیگنال منفی و مخرب به ضمیر ناخودآگاه میده. مثلن وقتی کسی میگه: "من بدشانسم"، ضمیر ناخودآگاهش این سیگنال رو میگیره و به شکل یه باور در نظام باورهای اون نفر درمیاره و ضمن اثر منفی در روحیه و شخصیتش، در دنیای بیرون هم در همین راستا عمل میکنه، یعنی در راستای بدشانسی اون طرف، و دیگه برای خوشبختیش تلاشی نمیکنه، چون خود اون نفر به ضمیر ناخودگآهش باور داده که بدشانسه.ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ جمعه 6 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام


همانطور که می دانید گفتن دوستت دارم برای شما و همچنین برای نامزدتان بسیار اهمیت دارد. اما شما نباید به گفتن دوستت دارم بسنده کنید. درحقیقت، ابراز علاقه غیر کلامی روش بهتری برای جذب کردن مردان است.
مردها تمایل دارند که دوستت دارم را در کارهایشان ثابت کنند بنابراین برای ابراز احساساتشان کمتر از این جمله استفاده می کنند.  ما در اینجا شما را با نحوه ابراز علاقه چند نفر آشنا می کنیم تا ببینید چگونه می توانید علاقه و عشقتان را بدون گفتن یک کلمه به طرف مقابلتان ابراز کنید.
 ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ جمعه 6 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام

مردم بهطور طبیعی به نتایج منفی فکر میکنند، نه مثبت. اغلب نتایج منفی نصیب افراد بدبین میشود. از طرف دیگر، برای مردم مثبتاندیش، اتفاقات خوب پیدرپی رخ میدهد. 


اخیرا کتاب جدیدی با نام «دیدن اتومبیلهای قرمز» در آمریکا منتشر شده است. این کتاب به یکی از کتابهای پرفروش آمازون تبدیل شده است. این کتاب درمورد اهمیت دیدگاهمان و تاثیر آن در موفقیت صحبت میکند. در این شماره به نکات مهم این کتاب میپردازیم. امیدواریم در سال 1391 مثبتتر فکر کنیم و بهترین سال زندگیمان را رقم بزنیم.
 

مردم بهطور طبیعی به نتایج منفی فکر میکنند، نه مثبت. اغلب نتایج منفی نصیب افراد بدبین میشود. از طرف دیگر، برای مردم مثبتاندیش، اتفاقات خوب پیدرپی رخ میدهد. این درست مانند زمانی است که یک اتومبیل قرمز میخرید و پس از آن همه اتومبیلهای قرمز اطراف خود را میبینید. دیدن اتومبیلهای قرمز برای شما معنیدار میشود. شما به اتومبیل زیبا و جدید خود افتخار میکنید و بسیار هیجانزده هستید، درنتیجه زیاد به آن فکر میکنید. وقتی اتومبیل قرمز نقطه اصلی تمرکز شما باشد، اتومبیلهای قرمز همهجا در اطرافتان ظاهر میشوند.

 

پیام این است که «بر هر چیزی تمرکز کنید، مقدار بیشتری از آنرا بهدست میآورید.» اگر موضوعات خوشایند را تجسم کنید، اتفاق خواهند افتاد. البته همین موضوع درمورد موارد ناخوشایند نیز صدق میکند. بازیکن گلفی که مدام نگران پرتاب توپ به درون دریاچه است، همیشه آنرا به درون آب میاندازد. اگر نگرش شما مسیرتان را مشخص کند، پس خوب است که افکار خود را به مسیر مثبتی هدایت کنید. این سه گام را انجام دهید:ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 3 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام

  


ایراد بزرگ اغلب رژیم غذائی، سخت بودن آنهاست که غیر عملی شان می کند. با در پیش گرفتن راه های کوچک و عملی، سریعتر و بهتر به هدف نزدیک می شوید


الان وقت آن رسیده که به خود بیائید و چنان چه تصمیم دارید لاغر شوید، فکری اساسی کنید. به نظر می آید دنبال کردن رژیم غذائی منظم و ورزش های روزانه کار ساده ای نیست و تنها به چند روز اول برنامه رژیم اختصاص دارد. در ضمن شروع یک رژیم غذائی مناسب کار راحتی نیست و پشت کار و انگیزه بسیار می خواهد. اما بهترین راه برای شروع این رژیم های سخت چیست؟ مطمئن ترین راه برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب این است که رژیم خود را با تغییرات کوچکی در برنام غذائی تان شروع کنید و یک دفعه سراغ رژیم های سخت و طاقت فرسا نروید. مثلاً می توانید برای شروع به جای استفاده از شیر پرچرب از شیر کم چرب استفاده کنید همین اقدام ساده تحول بزرگی در برنامه غذائی شما به وجود می آورد. تغییرات کوچک بسیاری وجود دارد که منجر به کاهش وزن چشم گیری می شود.

این جا ۲۵ شیوه ساده برای شما گفته شده است: شما می توانید ۵ تا از راحت ترین و مناسب ترین آن ها را برای شروع انتخاب کنید و پس از پایان هفته اول ۵ تای دیگر را به آن اضافه کنید و همین طور پیش بروید. همه رژیم ها در مورد تمام افراد کارساز نیستند! پس این شما هستید که باید ببینید کدام یک از این شیوه ها برای شما مناسب است!ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ یک شنبه 1 اردیبهشت 1392  توسط میثم سام

 

صفحه کلید :

از نظر تکنولوژی قطعه چندان مهمی نیست . ولی از آنجا که به طور مستقیم با دستان ما سرو کار دارد لازم است که در انتخاب آن نیز دقت کنیم . چیزی که در انتخاب صفحه کلید ها مهم است زیبایی ، نرمی کلیدها و گارانتی آنهاست .

مدل پیشنهادی :

یک صفحه کلید مالتی مدیا با پد طبی مناسب به نظر می رسد .

نشانه های خرابی :

شناسایی نشدن توسط کامپیوتر ،کار نکردن کلیدها ،گیر کردن بعضی از کلیدها .

***

 ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ جمعه 30 فروردین 1392  توسط میثم سام


هارد دیسک :

هارد دیسک محل ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر است . در انتخاب هارد دیسک باید به سه موضوع دقت شود:

ظرفیت هارد دیسک ، سرعت آن و تکنولوژی بکار گرفته در آن .

مدل پیشنهادی :

طبیعی است که بهترین مدل هارد دیسک Sata با ظرفیت ۳۲۰الی ۱۵۰۰گیگ است .

نشانه های خرابی:


بالا نیامدن سیستم شناخته نشدن هارد دیسک توسط کامپیوتر کند شدن غیر طبیعی کامپیوتر خرابی و غیر قابل دسترس شدن فایل ها ، کندی بیش از حد در آغاز ویندوز، سرو صدای زیاد و غیر معمول هارد دیسک .

***

 ادامه مطالب
 

نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 29 فروردین 1392  توسط میثم سام


کیس

کیس محفظه ای است که اکثر قطعات کامپیوتر درون آن جای می گیرند . در واقع 90 درصد روند نصب کامپیوتر درون کیس انجام می گیرد . کیس ها از نظر تکنولوژی تفاوت چندانی ندارند . عمده تفاوت آنها در شکل ظاهری و امکانات جانبی آنهاست . کیس های قدیمی تر که اکنون از رده خارج شدهاند AT نام داشتند . همه کیس های کنونی ATX هستند . چند عامل مرغوبیت کیس را تعییین می کنند . نوع مواد اولیه بکار رفته در آن ، استحکام بدنه آن، شکل ظاهری و مهم تر از همه منبع تغذه ی آن .

مدل پیشنهادی :

کیس های ارزان قیمت را فقط در صورتی بخرید که اصرار دارید کامپیوتر ارزانی داشته باشید . اگر کامپیوتر قدرتمندی دارید به هیچ وجه کیس ارزان نخرید . برای کامپیوترهای معمولی کیس های متوسط و برای کامپیوترهای قوی کیس های مرغوب تر

نشانه های خرابی :

کیس ها معمولا به سادگی خراب نمی شوند ولی ممکن است پس از مدتی دکمه های آنها از کار بیافتد یا فن موجود در آنها سرو صدای زیادی تولید کند . در این صورت با هزینه ی اندکی می توان دکمه ها یا فن را تعویض کرد .

***ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 27 فروردین 1392  توسط میثم سام

 

بدن انسان روشهای جالب و جذابی را برای فرستادن علائم هشدار دهنده دارد كه این علائم در واقع اسراری را از درون بدن فاش میسازند. به عنوان مثال آیا میدانید كه خندیدن پس از خوردن هر وعده غذایی چه تاثیری روی بدن دارد؟ یا اینكه آیا میدانید سفید شدن زود هنگام موها نشانه چه فرآیندی در بدنتان است. 

بدن انسان در تمام طول عمر به شیوهای هوشمندانه و منحصر به فرد علائم و نشانههای زیركانه و هشدار دهنده را بروز میدهد اما اكثر افراد به دلیل ناآگاهی از این روابط و علائم، پیغامهای حیاتی بدن را نادیده میگیرند كه حاصل آن به خطر افتادن سلامتی است. روزنامه "دیلی میرور"، در گزارشی به چند راهكار جالب و شگفتانگیز به عنوان اسرار زندگی اشاره كرده كه بیتردید در زندگی روزمره، قابل استفاده و مفید خواهند بود:

 


ادامه مطلب
 

(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

درباره وبلاگ

هدف از ایجاد این وبلاگ گرد آوری مطالب مفید و کاربردی برای بازدیدکنندگان است
آخرين مطالب
آرشيو مطالب
نويسنده
آمار سايت
تاريخ ايجاد وبلاگ : دوشنبه 26 فروردین 1392 

كل بازديدها : 47415 نفر

تعداد کل نظرات : 10

تعداد کل پستها : 22

آخرين بروز رساني : پنج شنبه 23 خرداد 1392 


ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ